З'явився мінімалізм в інтер'єрі у 20-х роках минулого століття. На його формування вплинули декілька факторів. По-перше, як альтернатива модерну з його шиком, претензійністю і хитромудрим декором виник конструктивізм, що передбачав чітку та продуману організацію простору. По-друге, після закінчення Першої світової війни у ​​1918 році виробники меблів і будівельних матеріалів лише починали відновлювати свою діяльність. Тому архітектори у той час облаштовували житла для робітників так, аби ті були в першу чергу функціональними і простими. Результати їхньої роботи швидко припали до душі суспільству і до сьогодні поселили мінімалізм у списку найпопулярніших стилів. Основний його принцип – створити естетично привабливий, лаконічний, не захаращений зайвими речами простір. Однак, втілити цей стиль в інтер'єрі не так просто, як здається. Важливо дуже тонко відчувати різницю між аскетизмом і функціональністю. Адже інтер'єр у стилі мінімалізм – не обов'язково порожня відкрита кімната з однією кушеткою в ролі усіх необхідних меблів. Дизайн інтер'єру в цьому стилі передбачає багато простору і світла, тому якщо Ви плануєте оформити квартиру в мінімалістичному стилі, доведеться збільшити вікна, позбутися перегородок, замінити двері на арки тощо.

Для оздоблення в стилі мінімалізм найчастіше використовують натуральні матеріали. Стіни оформляють панелями і вставками з натурального дерева, однотонними шпалерами без малюнків і візерунків, глянцевими поверхнями, такими як плитка або скло, колони роблять зі штучного мармуру або каменю, шліфованого цементу, цегли. Стеля не повинна бути громіздкою і навантажувати інтер'єр. Найкраще пофарбувати її у світлий колір, надавши їй рівної фактури або встановити натяжну стелю. Підлогу оформляють за допомогою ламінату, паркету або керамогранітної плитки. Правила незмінні: відсутність малюнків і орнаментів, нейтральні відтінки, однотонні матеріали. Для інтер'єру квартири в стилі мінімалізм характерне використання мінімуму кольорів. Найчастіше обирають нейтральні білий, сірий і чорний. Акценти розставляють за допомогою яскравих і насичених кольорів – червоного, жовтого, блакитного. Меблі в приміщенні повинні займати лише незначну частину простору, тому подумайте, від чого можна відмовитися, не жертвуючи комфортом. Поєднання в одному предметі декількох функцій, вбудована техніка, приховані системи зберігання – мінімалізм це не про кількість, а про якість.

Мінімалістична квартира має бути пронизана світлом. Вдень це досягається великими панорамними вікнами. Ввечері – найрізноманітнішими світильниками, лампами і торшерами. Головна вимога – щоб вони не привертали до себе увагу, а ще краще – були прихованими.

Також при оформленні квартири у стилі мінімалізм потрібно забути про всілякі статуетки, вазочки, подушки та інші милі дрібнички, на яких мимоволі зупиняється погляд. Чим же прикрасити житло, щоб воно не виглядало «по-сирітському»? Пригодяться квіти. В мінімалізм чудово впишуться, наприклад, суворі сукуленти. Оживить кімнату і велике, чорно-біле фото – урбаністичний пейзаж або портрет. Текстиль в інтер’єрі також майже не використовується.

Навіть на вікнах. В крайньому випадку, щоб заховатися від допитливих поглядів сусідів, їх можна прикрити жалюзі, римськими шторами або японськими панелями.

Мінімалізм – один із найпопулярніших стилів в оформленні інтер'єру. Особливо зараз, коли життя стало настільки динамічним і активним, людина шукає місце, де можна розслабитися, відпочити від метушні, інших людей, непотрібних речей і набратися сил для нового дня. Мінімалізм звільняє простір, залишаючи лише комфорт і спокій. Тож якщо і Ви плануєте перетворити своє житло на оазис свободи від усього зайвого, телефонуйте +38 (067) 363-50-33. Компанія «Smart Town» справиться з будь-яким завданням.

Дизайн квартири у мінімалістичному стилі (на 0362 у стрічку новин) Чіткість, простота і функціоналізм – ось кредо одного з найпопулярніших інтер'єрних стилів. Замінивши занадто декоративний модерн, він став єдиним способом для жителів післявоєнної Європи хоч якось облаштовувати свої житла. Коли після закінчення Першої світової у 1918 році виробники меблів і будівельних матеріалів лише починали відновлювати свою діяльність, суспільство перейшло до лаконічної, легкої і не захаращеної обстановки своїх домівок. З часом ця тенденція настільки прижилася, що мінімалізм назавжди увійшов до списку найпопулярніших стилів в оформленні інтер’єру. Філософія мінімалізму у тому, щоб створити вільний від зайвого, світлий простір, повний спокою і гармонії, де людина може сховатися від шаленого темпу життя. Тому, якщо Ви плануєте оформити свою квартиру у цьому стилі, Вам знадобиться неабияк її перепланувати: збільшити вікна, створити додаткові отвори, усунути перегородки, використовувати лише найнеобхідніші меблі.

Мінімалізм неперебірливий: дерево і метал, камінь і скло, кахель і пластик – фантазії є де розгулятися, якщо знайти між ними баланс. Стеля світла, гладенька, без жодних складних конструкцій. Для підлоги варто обрати нейтральних відтінків ламінат, паркет, плитку без малюнків і орнаменту. Стіни можна оздобити фактурною штукатуркою, широкою глянцевою плиткою, шпалерами, склом, бетоном чи натуральним каменем з рельєфом. Головне – пам’ятати, що серед усіх кольорів у мінімалістичному інтер'єрі панує білий, незалежно від того, які б оздоблювальні матеріали, предмети меблів та аксесуари не обрав господар. Позбавити квартиру стерильності, якої надає білий, і розставити акценти можна за допомогою сірих, бежевих і чорних відтінків. Яскравих ноток додадуть насичені червоний, жовтий і блакитний кольори. Дизайн квартири в стилі мінімалізм вимагає підбору практичних, функціональних меблів із простих натуральних матеріалів, які не будуть забирати такий необхідний стилю простір. Бажано, щоб вони поєднували функції двох або більше предметів. Непомітна шафа, що зливається зі стінами, закриті стелажі, приховані системи зберігання, вбудована техніка – на видноті можуть бути лише кілька дійсно особливих речей, що відображають індивідуальність господаря.

В мінімалізмі багато уваги приділяється природному освітленню. Великі незашторені вікна – чудовий спосіб створити просторий повітряний простір. Також стиль вимагає хорошого штучного освітлення, за допомогою якого можна зонувати і змінювати приміщення. Головна вимога – щоб світильники не перетягували на себе увагу, були прихованими або хоча б мали просту форму.

Одна з головних рис стилю – відмова від зайвого декору. Тому при оформленні мінімалістичної квартири потрібно відмовитися від усіляких статуеток, вазочок, шкатулок та інших милих дрібничок. Два-три лаконічних предмети, урбаністичні пейзажі або портрети в простих рамках – оце і всі прикраси мінімалізму. Текстиль також майже не використовується. Проте однотонний килим з високим ворсом і декілька подушок з геометричним малюнком все ж можна собі дозволити. Вікна прийнято не зашторювати, щоб не перешкоджати проникненню світла у квартиру. В крайньому випадку, щоб заховатися від допитливих поглядів сусідів, їх можна прикрити жалюзі, римськими шторами або японськими панелями.

Класичний мінімалізм в інтер'єрі прийдеться до душі тим, хто не терпить безладу і хаосу. Це чудовий варіант для людей, що схильні до перфекціонізму і порядку. У такій обстановці легко прибирати, дотримуватися суворих пропорцій предметів і створювати цікаві, але лаконічні комбінації. Тож якщо і Ви бажаєте перетворити своє житло на оазис свободи від усього зайвого, телефонуйте +38 (067) 363-50-33. Компанія «Smart Town» справиться з будь-яким завданням.